ŠKOLSKÝ PSYCHOLÓG MŠ

Zoznámenie

Oblasti činnosti:

S čím všetkým sa môžete obrátiť na školského psychológa v MŠ?

Cieľom práce školského psychológa je poskytovať starostlivosť a podporu pre všetkých zúčastnených na výchovno-vzdelávacom procese (deťom, pedagógom, učiteľom) ako aj sa podieľať na úspešnom začleňovaní žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími aktivitami.

Diagnostická činnosť – cieľom je správne a včasne zachytiť akékoľvek odchýlky od vývinu, včasne rozpoznať príznaky špecifických porúch učenia a správania prípadne iných vývinových porúch.

• Práca s depistážno-stimulačným programom, ktorý dokáže zachytiť čiastkové deficity základných kognitívnych funkcií, ktoré sú potrebné pre úspešný vstup do prvého ročníka ZŠ. Prostredníctvom neho je možné odchýlky odhaliť v predškolskom veku a následne vytvoriť špecifický tréningový plán individuálne pre každé dieťa. Trénovaním oslabených funkcií sa snažíme problémy eliminovať a pripraviť dieťa na úspešné zaškolenie.
  • Využívanie kresebných metód (kresba postavy, kresba stromu, kresba rodiny, kresba začarovanej rodiny).
  • Individuálne testovanie školskej zrelosti pomocou TŠP metodiky na žiadosť rodiča v triede predškolákov.

Preventívna činnosť – práca s preventívnym programom Zippyho kamaráti, ktorý je určený  predškolákom s cieľom predísť vzniku psychopatologických javov a podporiť emocionálne zdravie detí. Cieľom programu je tiež zlepšiť rozpoznávanie a vyjadrovanie základných emócií a zvýšiť empatiu detí. Deti sa učia ako riešiť problémy a konflikty, ako si vytvárať a udržiavať kamarátstva a tiež ako sa vyrovnať so sklamaniami či veľkými životnými zmenami.

Terapeutická činnosť – individuálna a skupinová práca s terapeutickými kartami More emócií určená deťom v predškolskom veku.

Konzultačno-poradenská činnosť – poskytovanie individuálnych konzultačno-poradenských služieb deťom, ich rodičom a pedagógom MŠ týkajúcich sa prevažne výsledkov, ktoré dieťa dosiahlo v zrealizovanej depistáži a nasmerovanie k spolupráci ako je možné prípadné oslabenia spoločne eliminovať. Poradenstvo pri vzniku porúch správania, nasmerovanie rodičov ohľadom výchovných štýlov a spôsoboch motivácie dieťaťa atď.

Meno: Mgr. Dominika Sklenárová
Email: lorincovad@gmail.com
Telefón: 035/6593031
Miestnosť: zborovňa MŠ
Konzultačné hodiny: Po-Pia 7:30 - 9:30
Po-Pia 13:00-14:00

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím
* takto označené polia sú povinné